pinterest-site-verification=7fcb32688d10b65c53cb54acb72fea21
Makaleler » Tahtakaleden Toptan » Plastik Bardak Kullanımının Avantajları

Plastik Bardakların Kullanım Alanları

Kullanım alanı olarak plastik bardakları açıklayacak olursak, liste uzayıp gider. Aslında günlük hayatımızda bu ürünlerin kullanımına sürekli şahit oluyoruz. İş yerlerimizde, ofislerde, hastanelerde bulunan su sebilleri yanında yer alırlar, okul kantinlerinde, bankalarda müşteri bekleme salonlarında, doğum günü kutlamalarında, toplu yemek organizasyonlarında, pikniklerde, seyahat otobüslerinde, kafelerde, toplantılarda plastik bardaklardan yararlanılır. Standart kullanımları dışında farklı tasarımları ve ölçüleriyle de bulunurlar.

Kafelerde soğuk içecekler için daha büyük ebatlarda ve kapaklı olarak tercih edilirler. Renkli plastik bardakların kullanıldığı alan da genelde kafe ve iş yerleri olmaktadır. 

Plastik Bardaklarda Ölçü Birimleri Nasıldır?

Pratik ve hijyenik bir kullanımlarıyla öne çıkan bu ürünleri tercih etmek isteyen kişiler, ihtiyaç duydukları ölçüleriyle içeceklerini tüketebilirler. Bu noktada ihtiyaçlar farklı olacağı için kullanıcılar plastik bardak kaç ml merak ederler. Genelde plastik pet bardaklar 150 cc, 180 cc plastik bardak, 350 cc, 400 cc, 500 cc gibi ölçüleriyle bulunur. 

Plastik Bardak Fiyatları

Ölçüleri ve kullanım alanları dışında bir diğer ayırt edici özellikleri de plastik bardak fiyatları olmaktadır. Plastik bardakların fiyatlarına etki eden en önemli faktör, ince ve kalın plastik bardak formu ile kapaklı, kapaksız ve tasarım plastik bardak olmasıdır.

Plastik bardak kapaklı ve işletmenize özel baskılı plastik bardak olursa daha özel bir üretim özelliğine sahip olur. Bu durum da fiyatı olarak değişiklik gösterir. Plastik bardakların 3000’li veya 1000 gibi toptan siparişleri de daha uygun fiyatlarda olmasını sağlayabilir. www.tahtakaledentoptan.com olarak toplu plastik bardak siparişlerinizde en özel avantajlar sunulur. 

Plastik Bardak Kullanımının Avantajları

Özellikle kullan at bardak olarak da bilinen bu ürünler, hem kullanıcılar hem de işletmeciler ve organizasyon sahipleri için avantajları barındırır. 

  • Plastik bardak renkli veya şeffaf seçeneğiyle her ortama uygun olarak bulunabilir. 
  • Genelde soğuk içecekler için uygun olsalar da sert plastik bardak gibi çeşitleriyle sıcak içeceklerde bile kullanılabilir. 
  • Toptan satın alma seçeneği vardır ve pet bardak fiyatları diğerlerine göre daha az maliyetlidir. 
  • Geri dönüştürülebilir ürünlerdir. Yani ağaçtan elde edilmezler. Birçok ürünün geri dönüşüme tabi tutulmasıyla bu formlarda elde edilebilir. Kullanıcılar tüketimleri sonrasında bu ürünleri plastik geri dönüşüme kazandırmalarıyla geri dönüşüm işlemlerine destek verebilir. Böylelikle çevreye herhangi bir zarar verilmez.
  • Farklı ebat ve formlarıyla her türlü içeceğin tüketiminde kullanılabilirler.
  • Sayıca fazla olan organizasyonlarda, yerlerde hijyenik bir kullanım sunarlar.

Plastik Bardak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcılar plastik pet bardak tercih ederken birçok noktada dikkat etmelidir. Yapmanız gereken öncelikle, ortalama olarak kullanıcılara ne kadar bir içecek ikramı düşünülüyor. 1 pet bardak kaç ml kısmında en az miktar hemen hemen 150 cc denilebilir. Bu standart bir kullanımdır.

Eğer meşrubat ve su gibi ikramlar olacaksa bu rakam idealdir. Ancak soğuk kahve veya daha farklı bir içecek olacaksa 350 cc gibi ürünler işinizi görecektir.

Üstelik soğuk veya sıcak kahve gibi ürünlerde kalın formdaki plastik bardakları tercih etmelisiniz. Pet bardak kaç ml olmalı gibi bir soruda mutlaka katılım sayısı göz önüne alınmalıdır. Ayrıca kullanım alanı doğum günü ve parti gibi eğlence odaklıysa şeffaf yerine renkli plastik bardaklar tercih edilmelidir.

İşletmeler için de farklı ebatları tümüyle alınmalı, kapaklı plastik bardaklara da yer verilmelidir.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı